SK100 võitis Kanada suurima seiklusspordivõistluse


SK100 võitis Kanada suurima seiklusspordivõistluse



Timmo Tammemäe ja Joosep Tammemäe võitsid Kanada suurima seiklusspordivõistluse Raid International Gaspesie.
Neli päeva kestnud seiklusspordivõistlusel tuli kolme etapivõiduga üldvõitjaks Estonian ACE Adventure, koosseisus Timmo ja Joosep

Tammemäe. Finaalipäeval oli ACE Adventure tiimi põhikonkurent Azimut/Espresso Sports eestlastest küll kiirem, kuid eelnevatel päevadel saavutatud edu oli piisav, et võit koju tuua. Eestlaste võiduaeg 300 km pikkusel distantsil oli 22 tundi ja 33 minutit, edestades teist kohta ligikaudu kuus minutit ning kolmandat juba üks tund ja 45 minutit.

Viimase päeva võistlus algas kell 5 hommikul Saint Lawrence’i lahe rannikuäärel alal kanuuetapiga, kus tõusnud tuul raskendas veelgi pealambivalgel üle lahe liikumist. Eestlased saabusid vahetusalla kuuendal positsioonil, kaotades 1,5-tunnise etapi parimale ligi neli minutit.

Edasine rattaetapp liikus Carlton Sur Mer nimelisse mäkke, kus ACE Adventure tiim näitas kohaliku mäesuusakeskuse radadel suurepärast orienteerumistehnilist sooritust ning tõusis liidriks.

“Edasine mägine jooksuetapp sai meie võistkonnale määravaks, kui me ei leidnud kontrollpunkti järsul objektideta mäenõlval. Langesime kolmandaks ning mägedest allajooksul saime osa ka tõsisest äikesetormist. Üks pikne tabas mõnisada meetrit meie kõrvale – lõi maailma hetkeks täiesti valgeks ning kollaseks,” kommenteeris Timmo. Jooksuetapp lõpetati teisena ning finiši suunas kulgev rattaosa endaga muutusi ei toonud. Üldarvestuse võiduks sellest aga piisas.

Võistlus toimus Kanada kagu-ranniku kuurortlinnas Carleton-sur-Mer. Piirkond on tuntud oma laialdaste mäeahelike (sh idaranniku kõrgeim tipp Chic-Choc), metsade, koskede, rannikute ja kaljude poolest. Tegemist on Quebec´i regiooni kõige populaarsema turistide piirkonnaga, kuhu on viimastel aastatel jõudnud ka väga mitmed seiklusspordivõistlused.

Raid International Gaspesie on seiklusspordivõistlus, kus erineva pikkuse ja keerukusega etappe läbitakse nii joostes, rattaga kui ka kanuuga. Lisaks on võistlejaid ees ootamas lisaülesanded, mis hõlmavad endas ronimisi, laskumisi, ujumist ja muud. Kogu teekonna vältel tuleb läbida kontrollpunkte.

Sel aastal osales Raid International Gaspesie’l kokku 70 võistkonda 13 riigist: Kanada, Kolumbia, Eesti, Hiina, Iirimaa, Prantsusmaa, Hispaania, Argentina, Uruguay, Brasiilia, Šveits, Lõuna-Aafrika, USA.

Allikas:
Eesti Rahvusringhääling



Warning: Undefined variable $metas_grouped in /data03/virt24890/domeenid/www.sk100.ee/htdocs/wp/wp-content/themes/elixir_bootstrap_2/single.php on line 84

Fatal error: Uncaught TypeError: count(): Argument #1 ($value) must be of type Countable|array, null given in /data03/virt24890/domeenid/www.sk100.ee/htdocs/wp/wp-content/themes/elixir_bootstrap_2/single.php:84 Stack trace: #0 /data03/virt24890/domeenid/www.sk100.ee/htdocs/wp/wp-includes/template-loader.php(106): include() #1 /data03/virt24890/domeenid/www.sk100.ee/htdocs/wp/wp-blog-header.php(19): require_once('/data03/virt248...') #2 /data03/virt24890/domeenid/www.sk100.ee/htdocs/index.php(17): require('/data03/virt248...') #3 {main} thrown in /data03/virt24890/domeenid/www.sk100.ee/htdocs/wp/wp-content/themes/elixir_bootstrap_2/single.php on line 84